Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Wywiad z ekspertem od rekrutacji Marzeną Jurewicz-Komudą

rozmowa kwalifikacyjna

Starasz się o nową pracę? Przeglądasz oferty, wysyłasz CV i w końcu otrzymujesz wymarzony telefon z zaproszeniem na rozmowę o pracę? Wspaniale! Pytanie tylko: jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Na takie pytanie udzieliła mi odpowiedzi ekspertka od rekrutacji Pani Marzena Jurewicz-Komuda, Doradca Zawodowy z firmy JobDesigner.

Rozmowa kwalifikacyjna należy do jednej z najbardziej stresujących sytuacji. Niezależnie, czy jest to rozmowa w języku polskim, czy w języku angielskim. Dlatego Pani Marzena Jurewicz-Komuda podpowiada jak się przygotować do takiej sytuacji, jak zaprezentować swoje umiejętności i jak zadawać pytania potencjalnemu pracodawcy. A potem sprawdź jak przygotować się do takiej rozmowy już konkretnie w języku angielskim.

Sprawdź jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Temat rekrutacji to bardzo obszerne zagadnienie, które często różni się także od branży. Dlatego wybrałam kilka najczęściej problematycznych pytań wśród moich obserwujący w mediach społecznościowych (może znalazło się tutaj również Twoje pytanie) i zadałam je podczas wywiadu.

  • Jak pytać o warunki finansowe, kiedy powinno się cenić, jednak zbyt wygórowana lub zbyt niska kwota może odstraszyć pracodawcę? Gdzie najlepiej sprawdzać średnie zarobki na konkretne stanowisko? 
  • Jak formułować pytania na rozmowę kwalifikacyjną, jak negocjować warunki pracy, a jednocześnie być dobrze odebranym? Czy są jakieś tematy TABU, których nie wolno poruszać? Ile pytań można zadać w czasie spotkania?
  • Czy są standardy pisania CV, szablony, które są aktualizowane? Czy wystarczy tylko napisać w WORD-ie najważniejsze informacje?
  • Czy już na pierwszej rozmowie pytać o możliwości rozwoju na danym stanowisku, o szkolenia, dofinansowania studiów, kursów językowych itp.?
  • Jak wybrnąć z pytań o ciążę, macierzyństwo i plany rodzinne?

Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w wideo. Obejrzyj koniecznie i daj znać, czy chcesz, aby kontynuować tę tematykę?

Przydatne linki, o których wspominała Pani Marzena Jurewicz-Komuda:

Po więcej informacji koniecznie zajrzyjcie w miejsca Pani Marzeny Jurewicz-Komudy:

Jeśli potrzebujesz przygotować się kompleksowo do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku, to koniecznie sprawdź Mini-kurs: Jak wypaść dobrze na rozmowie kwalifikacyjnej po angielsku. Do końca lutego 2021 r. możesz go kupić w promocji za 39 zł.

mini kurs rozmowa rekrutacyjna po angielsku
Podobało się? Podziel się z innymi :)

1 myśl na “Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Wywiad z ekspertem od rekrutacji Marzeną Jurewicz-Komudą”

  1. Pingback: Czy warto przygotowywać się do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku? - beEmily

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *