Co zrobić jeśli nie znasz dobrze angielskiego, a chcesz zyskać na czasie? [Biznesowy Kwadrans odc.35]

Często w sytuacjach kryzysowych, przy przejęciu firm, fuzjach pierwsze pytanie, jakie nasuwa się większości pracownikom: Czy nie zwolnią mnie z powodu mojego słabego języka?

Bardzo dużo moich klientów indywidualnych to osoby, które dostały przysłowiowy „deadline”, aby nauczyć się angielskiego biznesowego do pewnego poziomu. Potem mają test sprawdzający no…i decyzja co dalej. Oczywiście nikomu nie życzę takich stresujących wrażeń i uczenia się pod presją, dlatego też zawsze zachęcam do nauki języka każdego, nawet osoby pracujące na typowych „polskich stanowiskach”. Nigdy nie wiesz kto zapuka do drzwi Twojego prezesa i ile mu zaoferuje za przejęcie firmy i nagle okazuję się, że Twoimi nowymi szefami są Szwedzi, Holendrzy, Anglicy.

Wiadomo, że będą chcieli zostawić sobie załogę, z którą płynnie się mogą skomunikować to naturalne, Ty pewnie byś zrobił tak samo będąc na ich miejscu i prowadząc biznes. W większości nie chcą tracić załogi, która zna firmę, systemy, procesy biznesowe i przede wszystkim klientów, więc raczej, choć nie zawsze, nie wymieniają załogi na nową od razu. Natomiast nie jest to już komfortowa sytuacja dla osoby, która musi uczyć się języka pod presją.

Oczywiście chcemy też pokazać, że nie jest z nami „aż tak źle” i „coś tam” mówimy, ale jak to pokazać, jakich struktur użyć? Na czym się skupić? O tym wszystkim w 35 odcinku Biznesowego Kwadransu. Koniecznie posłuchaj.

A jeśli chcesz otrzymać ode mnie PDF z wyrażeniami, o których mówię w filmie oraz mnóstwo dodatkowych gotowych wersji, wystarczy, że umieścisz tutaj komentarz, w którym krótko wyjaśnisz, dlaczego chciałbyś/chciałabyś otrzymać tego PDF.

Podobało się? Podziel się z innymi :)

29 myśli na “Co zrobić jeśli nie znasz dobrze angielskiego, a chcesz zyskać na czasie? [Biznesowy Kwadrans odc.35]”

 1. Bardzo chciałbym otrzymać od Pani pdf z przygotowanymi wyrażeniami, ponieważ dokładnie 3 tygodnie temu wyjechałam za granicę, mam ogromną blokadę przy mówieniu, staram się gdzieś ja przełamać, ale niestety jest ciężko ☹️. Mega ciężko jest mi się odnaleźć w nowym środowisku, ale walczę z tym, a tym bardziej w pracy gdzie większość ludzi mówi w języku angielskim. Dlatego fajnie byłoby dostać gotową ściągę do nauki i przełamywania swoich barier językowych

 2. Chciałbym dostać PDFa, gdyż czeka mnie zmiana stanowiska na którym będę używał języka angielskiego. A nie jestem z niego dobry..

  1. Super live. Chcialam otrzymac pdf +10 ang zwrotow potrzebnych zwrotów. Mam duża motywacje do zmiany stanowiska gdzie bede uzywala jezyka ang. Pozdrawiam

   1. Pdf przyda mi się ponieważ zmieniłam pracę i w nowej muszę dużo więcej używać angielskiego niż dotychczas i mam pewne problemy z przełamaniem się

 3. Chciałabym otrzymać pdf ponieważ mimo ciągłej nauki angielskiego często czuję strach przed mówieniem. Wiedza zawarta w PDFie pomogłaby mi w pracy gdzie angielski jest mi potrzebny w komunikacji z kierownikami wyższego szczebla.

 4. Mam dokładnie taką sytuację jak została opisana – przyszła korporacja z zagranicy i była fuzja. A teraz praktycznie każde spotkanie tylko w języku angielskim.
  Będę wdzięczna za wyrażenia bym mogła poprawić mój angielski.

 5. Hej marze o swobodnym posługiwaniu się językiem angielskim na wysokim poziomie, puki co jednak miewam nie małe problemy, dlatego z chęcią zapoznałabym się z Pani materiałem PDF 🙂

 6. Niestety jestem z pokolenia, które musiało uczyć się rosyjskiego. Wstyd mi, że ciągle mam opory przed angielskim i jestem wiecznie na etapie początkującym po wielu podejsciaach do nauki. Szukam motywacji bo wiem, że już najwyższy czas na poważnie zająć się nauką. Pozdrawiam

 7. Liczę bardzo na PDF – zmieniam pracę i angielski do tej pory sporadycznie wykorzystywany, zaczynie być codziennie(!) niezbędny. Z góry dziękuję:)

  1. Od 1.10.2020 pracuję w nowej firmie i będę musiała dużo więcej używać języka mówionego w nowej pracy. Trochę trudno mi się przełamać.

 8. Chciałabym otrzymać pdf, ponieważ pomimo dobrej znajomości języka angielskiego nadal mam problem ze swobodnym wypowiadaniem się po angielsku.

 9. Od niedawna mam szefa, który nie mówi po polsku. Mam duży stres w rozmowach z nim, nie dość, że nowy szef to jeszcze bariera językowa…

 10. Będę ogromnie wdzięczny za pdfa gdyż będąc z małym dzieckiem nie ma szans na wertowanie książek i szukanie co jest potrzebne a co nie, tutaj materiały są skrojone na miarę i na pewno wiedza ta zostanie poprawnie wykorzystana.

 11. Pdf przyda mi się ponieważ zmieniłam pracę i w nowej muszę dużo więcej używać angielskiego niż dotychczas i mam pewne problemy z przełamaniem się. Będę musiała dużo więcej używać języka mówionego.

 12. Chciałabym otrzymać pdf, ponieważ w końcu zabrałam się za naukę angielskiego a kochana twoje materiały są zawsze bardzo pomocne.
  Pozdrawiam

 13. Pracuję w międzynarodowej firmie, w której jestem odpowiedzialna za procesy administracyjne. Brakuję mi pewności siebie w mówieniu w języku angielskim. Myślę, że pdf z gotowymi wyrażeniami znacznie ułatwiłby mi codzienną komunikację.

 14. Zaczęłam przygotowywać się do egzaminu z business english i zbieram materiały do nauki oraz użyteczne w codziennej pracy w międzynarodowym środowisku.

 15. Bardzo chciałabym otrzymać PDFa z przydatnymi wyrażeniami, ponieważ chciałabym być przygotowana na różne nieoczekiwane sytuacje, nigdy nie wiadomo kto zapuka do naszych drzwi, kto przejmie firmę, w której pracyjemy, a więc język angielski w dzisiejszych czasach to podstawa 🙂 chciałabym przećwiczyć wyrażenia w praktyce i rozwijać swój angielski, przede wszystkim nie bać się mówić 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *